Tudta-e?
A medveállatkák 151 °C-ra felhevítést percekig is elviselik, napokig túlélik a −200 °C-os fagyasztást, és pár percig −272 °C-on is bírják. Az állat egyes példányai túlélték az 570 000 rad Röntgen-sugárzást. A rendkívül alacsony nyomást (vákuum) és rendkívül magas nyomást (a földi légköri nyomás százszorosát) egyaránt eltűri szervezetük és túlélték a világűrbe való kibocsátást. Méretük 0,2-1 mm-ig terjed

112. szám - 2014. január 01.

Egészség

Kézápolás hideg időszakban

A szépségápolás körébe a kézápolás is hozzátartozik. Sajnos a nők többsége hajlamos megfeledkezni arról, hogy kezünk jóval több információt elárul rólunk, mint azt gondolnánk.

5

Azoknak, akiknek bőrük állapotával nincs különösebb gondjuk, nem fordítanak kellő figyelmet kézbőrük ápolására, pedig a hideg téli időszakban jóval könnyebben kiszárad. Természetesen, amint kilépünk a lakásból kesztyűt húzunk.

Ezúttal fordítsunk a szokott helyzeten, és viseljünk kesztyűt otthon is. Persze nem a hagyományos bőrkesztyűt, hanem egy olyan „kozmetikai kesztyűt", ami már nem is számít újdonságnak. A higiénia első lépése az alapos kézmosás, hiszen a tisztaság mindennél fontosabb. Sokan nem törlik meg a kezüket kézmosás után, pedig a rajta maradt víztől a bőr még inkább kiszárad. Miután megtöröltük, a megszokottnál jóval vastagabban és zsírosabb krémmel kenjük be a kezünket, majd húzzuk rá a pamutkesztyűt.

Azok, akiknek nagyon száraz-, illetve érzékeny kézbőrük van, a műveletet lefekvés előtt is elvégezhetik, és éjszakára is hagyják kezükön a kesztyűt. A hatékonyság érdekében a kesztyűt feltölthetjük kamillás balzsammal is.

A zsíros krémek helyett vásároljunk olyan kézápoló koncentrátumokat, melyek többféle növényviaszt tartalmaznak, ezáltal még inkább védelmet nyújtanak a hideg ellen. A legmegfelelőbbek a glicerintartalmúak, valamit azokat, amelyek szőlő- és napraforgómag olajat tartalmaznak. Előnyük, hogy kiválóan hidratálnak és megújítják a száraz, repedezett kézbőr teljes szerkezetét.

 

 

 

Kapcsolódó cikkek

    ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
    Design by predd | Code by tibor