Tudta-e?
Hogy melyik a legrégibb magyar nyelvemlékünk ? A HALOTTI BESZÉD ÉS KÖNYÖRGÉS, 1200 körül keletkezett. Ez az elsõ olyan magyar nyelvű írás, mely komoly irodalmi érték is. A BESZÉD szabad, a KÖNYÖRGÉS szó szerinti fordítás latinból; összesen 274, az ismétlõdõ szavakat csak egyszer számítva 190 szóból áll.

220-221. szám - 2023. január-február

Az olvasóvá nevelés alapjai

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének szervezésében kilencedik éve tart a Tudomány- és művészettörténeti múltunk bemutatása című ismeretterjesztő előadássorozat.

4

Az elmúlt években számos előadás lett szervezve Vajdaság különböző településein, ahol népszerű és aktuális tudományos és ismeretterjesztő témakörök lettek bemutatva. Az előadásokat sikeres szakemberek, tanárok, orvosok, pszichológusok, mérnökök tartották, de pályakezdő, fiatal diplomások is fel lettek kérve egy-egy előadás megtartására. A programot a magyarországi Nemzeti Kulturális Alap támogatja, szervezője Dr. Muhi B. Béla, egyetemi tanár.

Az előadások egy része az interneten is megtekinthető, a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének Youtube csatornáján (https://www.youtube.com/channel/UCzRrxQaYWVi6con-7M845cQ).

Legutóbb Dr. Kulcsár Sarolta tartott elődást "Az olvasóvá nevelés alapjai" címmel.

Az előadás első része itt tekinthető meg: https://youtu.be/OsqTzSu1o5s

A második rész pedig itt: https://youtu.be/eYfG2Ux1mL4

 

Kapcsolódó cikkek

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2026 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor