Tudta-e?
A medveállatkák 151 °C-ra felhevítést percekig is elviselik, napokig túlélik a −200 °C-os fagyasztást, és pár percig −272 °C-on is bírják. Az állat egyes példányai túlélték az 570 000 rad Röntgen-sugárzást. A rendkívül alacsony nyomást (vákuum) és rendkívül magas nyomást (a földi légköri nyomás százszorosát) egyaránt eltűri szervezetük és túlélték a világűrbe való kibocsátást. Méretük 0,2-1 mm-ig terjed

Életmód

Mire utal a pulzusszám?

Dr. CELLER Tibor

A pulzus vizsgálata az egyik legrégebben alkalmazott orvosdiagnosztikai módszer, mely a szív hallgatózásával, a vérnyomás mérésével együtt végezve a mai napig nélkülözhetetlen része az általános betegvizsgálatnak.Tovább »

Ételmérgezések, bélfertőzések

Fertőzött ivóvíz, hiányos személyi higiéné, nem megfelelő konyhatechnika a háttérbenTovább »

A napszúrás akár életveszélyes is lehet

Dr. CELLER Tibor

A forróságban töltött hosszabb idő, a kevés folyadékfelvétel és a túlöltözöttség viszont hőgutához vezethetTovább »

Tanácsok szívbetegeknek kánikula idejére

Dr. CELLER Tibor

Nemcsak a bőrünk, de a szervezetünk számára is vészhelyzet a hőség, amely az előttünk álló forró hónapokban várható. A 30 fok feletti nappali hőmérséklet az egész szervezetünket próbára teszi…Tovább »

A mellkaskimeneti tünetegyüttes

Dr. CELLER Tibor

A mellkas felső kimenete a nyak és a mellkas közötti csontokkal határolt átjáró, melyen keresztül a nyelőcső, a fő erek, a légcső és számos ideg halad keresztül…Tovább »

Örök dilemma – mikor szedjünk antibiotikumot?

Dr. CELLER Tibor

Az antibiotikum terápia biztonságának, hatékonyságának növeléséhez bizonyos laboratóriumi vizsgálatokkal járulhatunk hozzá, azaz a kórokozó izolálása és antibiotikum-érzékenységének konkrét meghatározása alapvetően meghatározza a fertőzésben adandó „biztos” gyógyszert…Tovább »

A tejcukor-érzékenység (laktózintolerancia)

Dr. CELLER Tibor

A tejcukor-érzékenység legjellegzetesebb tünetei közé a robbanásszerű, gyakori vizes hasmenés, haspuffadás és a fokozott bélgáz-képződés tartoznak…Tovább »

Ideje rendet tenni a tények és tévhitek között!

Dr. CELLER Tibor

A vitamin olyan szerves vegyület, amely kis mennyiségben ugyan, de nélkülözhetetlen az emberi szervezet számára, viszont kellő mennyiségben az előállítására nem mindig képes, ezért tápanyag formájában kénytelen hozzájutni.Tovább »

A fekélybetegség

Dr. CELLER Tibor

A világon minden tizedik ember - élete valamely időszakában - gyomor- vagy nyombélfekélyben szenvedTovább »

A bölcsességfogakról

Dr. CELLER Tibor

Bölcsességfognak a fogsorban utolsó, 8-as fogat nevezzük, amely normális esetben (feltételezve, hogy nem hiányzik egy őrlőfog sem) a 3. nagyőrlő. Alakja, elhelyezkedése változatos, néha egészen extrém pozícióban van, és különbségeket mutat a gyökérlefutása is.Tovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor