- Heti Ajánlat
- Természet
- Történelem
- Kultúra
- Nyelvtudomány
- Életmód
- Technika
- Tudósok
- Közélet
- Diákoldal
- Olvasóink küldték
- Tanítástan
- Pszichológia
e-Learning
- Tudta-e?
- Hogy mik a menhirek? Sorba rakott, óriási kõtömbökbõl készült õskori építmények, amelyek az égtájak és utak jelölésére szolgáltak. Nagy-Britanniában, Franciaországban és Szardínián találhatók.
179. szám - 2019. augusztus
KonferenciaHagyományos és digitális pedagógiaA Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete és a GENIUS - a tehetséges diákokért mozgalom harmadik alkalommal szervezte meg a Pedagógiai kihívások a XXI. században című szakmai konferenciát, amelynek témája ezúttal a hagyományos és digitális pedagógia volt.
|
5
|
Az egynapos konferenciára 2019. június 29-én, szombaton került sor Zentán, a Dr. Berényi János Agrárinnovációs Központban. A konferenciát a Nemzeti Kulturális Alap támogatta. A rendezvény kezdetén Muhi B. Béla, a konferenciasorozat főszervezője köszöntötte az egybegyűlteket, aki elmondta, hogy a mostani a harmadik ilyen típusú tanácskozás, amelyek közül az elsőre Újvidéken, a másodikra és a harmadikra pedig egyaránt Zentán került sor. A folytatásban Muhi Béla Lépjük át a digitális szakadékot!; Jónás Szabina Légy te is okos bevándorló a digitális világba!; Esztelecki Péter A pedagógusszerep változása a digitális pedagógia világában; Galgó Ferenci Andrea Digitális megoldások a tanulók motiváltságának serkentésére; Virág Zsolt A motiváció és koncentráció problematikája és annak megoldása a XXI. századi oktatásban – okoseszközök és azokon futó szoftverek segítségével; Kulcsár Sarolta Klikkelés és lükkölés napjaink magyar nyelv és irodalom óráin; Stanyó Gábor pedig Virtuális tanterem – gyakorlati példák a virtuális valóság alkalmazására az oktatásban címmel tartott előadást és bemutatót az egybegyűlteknek. A konferencia előadói kihangsúlyozták, hogy a hagyományos módszereket nem kell kitörölni az oktatásból, hanem a megfelelő egyensúlyt megtalálva, úgy kell azokat ötvözni a digitális pedagógia módszereivel, hogy a pedagógusok a mostani generáció tagjainak az érdeklődését is fel tudják kelteni, hiszen rendkívül fontos, hogy minden esetben a motiváció fenntartása, az információk megértése és a megszerzett tudás gyakorlati alkalmazása legyen az elsődleges cél. A résztvevők számára a tanácskozás egyik legmeghatározóbb pillanata az volt, hogy kipróbálhatták magukat a digitális tanteremben, ami többek elmondása szerint nemcsak újszerű, hanem maradandó élményt is jelentett számukra. |
Kapcsolódó cikkek
- Természettudományi szekció
- A fiatalok szocializációja
- Oktatás a fenntartható fejlődés szolgálatában
- A tantermen kívüli oktatás lehetőségei
- A Z és az Alfa generáció pedagógus szemszögből
- Ismeretterjesztő előadások az interneten
- Szerkesztőket és rovatvezetőket keres a Külügyi Műhely csapata
- Megjelent a Külügyi Műhely 2020/2. lapszáma!
- Kutatók Éjszakája - 2020
- Állásfoglalás
- Dr. Muhi B. Béla a Tehetségek Szolgálatáért éves díj nyertese
- Projektoktatás konferencia
- XX. Apáczai Nyári Akadémia
- A projektoktatás lehetőségei
- Természettudományos műveltség
- XIX. Apáczai Nyári Akadémia
- A kompetencia alapú oktatás
- Természettudományi szekció
- Osztályfőnöki szekció
- Pedagógiai kihívások a XXI. században
- XV. Kalandok és Álmok Nagytábor
- XV. TUDOK vajdasági regionális konferencia
- Környezetvédelem és vidékfejlesztés
- TUDOK 2015
- Lezajlott a XII. GENIUS konferencia
- Kultúra, hit, értékmegőrzés
- Az európai kultúrá(i)nk kérdéséről a pedagógiai koncepciók tükrében
- Szent István öröksége
- Tehetség születik
- Olvasóink ajánlata